koszyk
artykułów: 0
suma: 0,00 zł

O nas

Firma Abzu powstała na bazie wieloletniego doświadczenia w tworzeniu i pielęgnowaniu akwariów roślinnych. Sprzedawcami jesteśmy od niedawna - akwarystami, odkąd pamiętamy. Przechodziliśmy przez wszystkie etapy związane z zakładaniem podwodnych ogrodów: od powolnej nauki podstaw, poprzez popełnianie wszystkich możliwych błędów, potykanie się o każdą przeszkodę, wreszcie dostrzeganie pewnych prawidłowości w tym, co robimy, odnajdywanie sposobów na prawidłową uprawę nawet najtrudniejszych gatunków, aż do pełnego zadowolenia z własnych zbiorników. Jak każdy z początkujących akwarystów, mieliśmy niezliczone wysypy glonów, źle obsadzone akwaria, nieodpowiednio dobrane obsady roślinne i zwierzęce, wybieraliśmy pochopnie złe akcesoria i sprzęt… Nauczyliśmy się na własnych błędach, jak tego wszystkiego unikać. Naszej wiedzy nie zdobyliśmy czytając etykiety na opakowaniach produktów akwarystycznych, ale na podstawie prowadzenia niezliczonej ilości własnych akwariów.

Nie jesteśmy handlarzami. Jesteśmy zapalonymi akwarystami, którzy postanowili połączyć swoją pasję ze sposobem na życie. Dzięki temu jesteśmy w stanie doradzić właśnie Państwu, drodzy Klienci, jakie rośliny, jakie podłoże, sprzęt i akcesoria będą najodpowiedniejsze do Państwa akwarium. Możemy podpowiedzieć, jak postępować w razie drobnych niepowodzeń, jak zakładać i prowadzić zbiornik akwariowy, nie tylko roślinny. Z chęcią podejmiemy się też założenia i serwisowania akwariów na zamówienie.

Jeden z najsławniejszych akwarystów roślinnych wyznaje zasadę, że kiedy patrząc na własne akwarium odpoczywasz - znaczy, że jest ono idealne. Taka zasadą kierujemy się i my - tak długo pracujemy nad swoimi aranżacjami, aż w pełni nas zadowalają i nie znajdujemy w nich nic do poprawienia. Relaksujemy się przy nich i to dostarcza nam energii na tworzenie kolejnych.

Nie kupujemy ani nie pożyczamy z Internetu zdjęć akwariów - wszystkie pokazują nasze domowe zbiorniki. Na wielu forach akwarystycznych łatwo znaleźć na to dowody, gdyż niemal każde nasze akwarium posiada tam opisaną całą swoją historię. Wszystkie opisy roślin i porady dotyczące ich uprawy tworzone są w oparciu o dostępną literaturę specjalistyczną i dodatkowo uzupełniane wiedzą wypływającą z własnych doświadczeń.

Kupując w naszym sklepie mają Państwo pewność, że nie otrzymują roślin, które nie nadają się do akwarium, a ich wygląd będzie zawsze taki jak na zdjęciach.

Lubimy to, co robimy i chętnie zarazimy Państwa naszą pasją!